2004

 

Judge: Mrs. K Smith

Puppy Dog

1st Messers A & R & Mrs C MARETT’S Lastarean Kral

2nd Mr H GAY’S Zippor Janusz Malsville

3rd Mrs V WALTON’S Zippor Maly Kasian via Manjester

Res Mrs P McLELLAND-ILLSTON’S Lastarean Ki-Je

Junior Dog

1st Mrs S & Mrs S BROWN & ATTER’S Lastarean Dufek

Novice Dog

1st Ms D ROWLANDS’ Rossau Ambassador

2nd Mr & Mrs MONEY’S Ridley Josef

Post Graduate Dog

1st Ms D ROWLANDS’ Rossau Ambassador

2nd Major and Mrs FRASER’S Woodstrode Artus

3rd Mrs J WITHERS’ Pajanticks Elvis the Pelvis

Res Mr & Mrs MONEY’S Ridley Josef

Limit Dog

1st Mrs M HAHN’S Veltrusy Archimedes

2nd Mr & Mrs L & J DANCASTER’S Komidion Hurdy Gurdy

3rd Mrs C & Mstr R MARETT’S Ridley Javor

Res Mrs C WELLSTED’S Davcar Man with a Plan

VHC Ms D ROWLANDS’ Ridley Gamble at Rossau

Open Dog

1st Mrs S CLARK’S Pendevour Casanova of Wreckla

2nd Mrs S FEWINGS’ Twister Kvitko Komidion (IMP)

3rd Mr A MARETT’S Pajanticks Zidane

Veteran Dog/Bitch

1st Mrs C MARETT’S Ridley Gadabout with Gayteckels

2nd Mrs P PIGGOTT’S Cassencarrie Czechout of Veltrusy

3rd Mrs S FEWINGS’ Komidion Adagio

Res Mrs S ATTER’S Abba Melina Bohemica

VHC Ms D ROWLANDS’ Ridley Gamble at Rossau

Best Dog: Mrs S CLARK’S Pendevour Casanova of Wreckla

Reserve Best Dog: Mrs M HAHN’S Veltrusy Archimedes

Best Puppy Dog: Mrs S & Mrs S BROWN & ATTER’S Lastarean Dufek


Puppy Bitch

1st Mrs L RICHARDSON’S Talyot Beatrix

2nd Mrs S ATTER’S Woodstrode Carevna Ridley

3rd Mrs M BOWERMAN’S Woodstrode Cesmina

Res Mrs S BROWN’S Lastarean Knezna

VHC Mr & Mrs G & V BERRY’S Zippor Zofia at Highbon

Junior Bitch

1st Mrs S & Mrs S BROWN & ATTER’S Lastarean Afera

Novice Bitch

1st Ms D ROWLANDS’ Rossau Amaryillis

2nd Mr & Mrs MONEY’S Grancek Brona avec Lastarean

Post Graduate Bitch

1st Mrs S FEWINGS’ Komidion Glinka

2nd Mr & Mrs L & J DANCASTER’S Komidion Harmony

3rd Ms D ROWLANDS’ Rossau Amaryllis

Res Mr & Mrs MONEY’S Grancek Brona avec Lastarean

Limit Bitch

1st Mrs L RICHARDSON’S Amore Amore Talyot

2nd Mrs M BOWERMAN’S Oneva Dolly at Woodstrode

3rd Mrs C WELLSTED’S Davcar Gorgious Grace

Res Mrs P BURNETT’S Ridley Jitka at Woodstrode

Open Bitch

1st Mrs N EVANS’ Pendevour Dion

2nd Mrs P TALYOR’S Pajanticks Charza at Polede ShCM

3rd Mr R MARETT’S Gayteckels Highflyer

Res Mrs S FEWINGS’ Komidion Bohemian Bliss at Vandell

VHC Mr A MARETT’S Malsville Lincoln Ridley

Best Bitch: Mrs N EVANS’ Pendevour Dion

Reserve Best Bitch: Mrs P TALYOR’S Pajanticks Charza at Polede ShCM

Best Puppy Bitch: Mrs L RICHARDSON’S Talyot Beatrix


Best in Show: Mrs N EVANS’ Pendevour Dion

Reserve Best in Show: Mrs S CLARK’S Pendevour Casanova of Wreckla

Best Opposite Sex in Show: Mrs S CLARK’S Pendevour Casanova of Wreckla

BIS&RBIS Open 200402

Photo by RBT

Best Puppy in Show: Mrs L RICHARDSON’S Talyot Beatrix

Reserve Best Puppy in Show: Mesdames S & S BROWN & ATTER’S Lastarean Dufek

BPIS&RBPIS Open 200402

Photo by RBT

Best Junior in Show: Mrs S & Mrs S BROWN & ATTER’S Lastarean Afera

Best Novice in Show: Ms D ROWLANDS’ Rossau Ambassador

Best Post Graduate in Show: Mrs S FEWINGS’ Komidion Glinka

Best Limit in Show: Mrs M HAHN’S Veltrusy Archimedes

Best Veteran in Show: Mrs C MARETT’S Ridley Gadabout with Gayteckels

Horak Stakes

1st Mr R MARETT’S Gayteckels Highflyer

2nd Mr A MARETT’S Pajanticks Zidane

3rd Mrs S FEWINGS’ Komidion Glinka

Res Mrs S ATTER’S Woodstrode Carevna Ridley

VHC Mrs S & Mrs S BROWN & ATTER’S Lastarean Afera

Progeny

1st Mr H GAY’S Oneva Demon Malsville

Brace

1st Atter

2nd Bowerman

 Posted by at 8:09 pm