2006

 

Judge: Mrs. H Petrusova

Puppy Dog

PDLQ02

1st Mrs P TAYLOR’S Polede Lforluka

2nd Mrs L LOWNDES’ Lastarean Darebak

Junior Dog

JDLQ02

1st Mrs D GRANT’S Grancek Evening Shadows

2nd Mrs W TOBIJANSKI’S Zippor Vladimir of Janski

Novice Dog

NDLQ02

1st Ms D ROWLANDS’ Rossau Fancy That

2nd Mrs D GRANT’S Grancek Early One Morning

Post Graduate Dog

PGDLQ

1st Ms D ROWLANDS’ Rossau Fancy That

2nd Mrs P BURNETT’S Woodstrode Drak of Kohima

Limit Dog

LDLQ

1st Mrs D GRANT’S Grancek Dominik

2nd Mrs V WALTON’S Zippor Maly Kasian via Manjester

Open Dog

ODLQ

1st Miss S CLARK’S Cassencarrie Czech Me Out

RBDLQ

2nd Mrs M VERIVAERDE’S Fr/Bel/Lux Ch What Woman Want [AE00799ITA]

3rd Mrs S CLARK’S Pendevour Casanova of Wreckla

Veteran Dog

VDLQ

1st Mrs S CLARK’S Pendevour Casanova of Wreckla

2nd Mr A MARETT’S Pajanticks Zidane

3rd Mrs S FEWINGS’ Twister Kvitko Komidion (IMP)

Best Dog: Miss S CLARK’S Cassencarrie Czech Me Out

Reserve Best Dog: Mrs M VERIVAERDE’S Fr/Bel/Lux Ch What Woman Want [AE00799ITA]

Best Puppy Dog: Mrs P TAYLOR’S Polede Lforluka


Puppy Bitch

PBLQ

1st Mrs S ATTER’S Nadherna Nina Ridley

2nd Mrs S BROWN’S Lastarean Kama

3rd Mrs W TOBIJANSKI’S Janski Celtic Ceska

Junior Bitch

JBLQ

1st Mrs D GRANT’S Grancek Elektra

Novice Bitch

NBLQ

1st Mrs B DEACON’S Cassencarrie Rain Czech

2nd Ms D ROWLANDS’ Rossau Fine ‘N’ Fancy

3rd Mrs V PHELPS’ Rossau Dreamy Day

Post Graduate Bitch

PGBLQ

1st Mrs S ATTER’S Kralovna Kvitko (IMP)

2nd Mrs B DEACON’S Cassencarrie Czech This

3rd Ms D ROWLANDS’ Rossau Fine ‘N’ Fancy

Limit Bitch

LBLQ

1st Mr H GAY’S Oneva Dolly at Woodstrode

2nd Mrs W TOBIJANSKI’S Zippor Acacia at Janski

3rd Mrs M BOWERMAN’S Woodstrode Cesmina

Open Bitch

OBLQ

1st Mrs J WITHERS’ Collin Z Vrculky at Pajanticks (IMP)

2nd Mr R MARETT’S Gayteckels Highflyer

3rd Mrs P TAYLOR’S Pajantick Charza at Polede

Veteran Bitch

VBLQ

1st Mrs S ATTER’S Abba Melina Bohemica (IMP)

2nd Mrs P PIGGOTT’S Cassencarrie Czechout of Veltrusy

3rd Mrs C MARETT’S Ridley Gadabout with Gayteckels

Best Bitch: Mrs S ATTER’S Abba Melina Bohemica (IMP)

Reserve Best Bitch: Mrs S ATTER’S Kralovna Kvitko (IMP)

Best Puppy Bitch: Mrs S ATTER’S Nadherna Nina Ridley


BISLQ

Best in Show: Mrs S ATTER’S Abba Melina Bohemica (IMP)

BIS_BOSLQ

Reserve Best in Show: Miss S CLARK’S Cassencarrie Czech Me Out

Best Opposite Sex in Show: Miss S CLARK’S Cassencarrie Czech Me Out

Best Puppy in Show: Mrs P TAYLOR’S Polede Lforluka

Best Junior in Show: Mrs D GRANT’S Grancek Elektra

Best Novice in Show: Mrs B DEACON’S Cassencarrie Rain Czech

Best Post Graduate in Show: Mrs S ATTER’S Kralovna Kvitko (IMP)

Best Veteran in Show: Mrs S ATTER’S Abba Melina Bohemica (IMP)

 

Horak Stakes

1st Mr R MARETT’S Gayteckels Highflyer

2nd Mrs S ATTER’S Nadherna Nina Ridley

3rd Miss S CLARK’S Cassencarrie Czech Me Out

Progeny

1st Mrs S FEWINGS’ Twister Kvitko Komidion (IMP)

2nd Mr H GAY’S Oneva Demon Malsville

Brace

1st ROWLANDS’

2nd BOWERMAN’S

3rd ATTER’S

 

Junior Handling – Judge Mrs A Kennedy

6-11yrs

1st Jennifer Tobijanski

2nd Tieryn Clark

3rd Maria Clark

12-16yrs

1st Josh Burrage

 Posted by at 8:10 pm