2007

 

Judge: Mrs. S Fewings

Puppy Dog

PD2007LQ

1st Mrs W TOBIJANSKI’S Janski Danski

2nd Mr R & Mrs S BURROWS’ Rossau Poet

Junior Dog

JD2007LQ

1st Mr R & Mrs S BURROWS’ Rossau Poet

Novice Dog

ND2007LQ

1st Mrs D LEWIS’ Rossau Warlord

2nd Mr R & Mrs S BURROWS’ Rossau Poet

Post Graduate Dog

PGD2007LQ

1st Mrs L LOWNDES’ Lastarean Darebak

2nd Mrs P TAYLOR’S Polede Lforluka

3rd Mrs D GRANT’S Grancek Early One Morning

Limit Dog

LD2007LQ

1st Mrs S BROWN’S Cassius Pibaro (IMP)

2nd Mrs D GRANT’S Grancek Dominic

3rd Mrs P BURNETT’S Woodstrode Drak of Kohima

Res Mrs P McLELLAND-ILLSTON’S Lastarean Ki-Je Kyselak

Open Dog

OD2007LQ

1st Mr A & Mrs L KAPUSTINA’S Milenka’s Hector In Act Four [ATC AH00352CAN]

2nd Mrs S BROWN’S Lastarean Dufek ShCM

3rd Mrs L RICHARDSON’S Talyot Damocles

Res VERWAERDE & DECAIX’S Fr/Ib/Bel/Lux/Du/Swiss Ch What Women Want [ATC AE00799ITA]

VHC Mr R & Mrs C MARETT’S Lastarean Kral of Zidout

Veteran Dog

VD2007LQ

1st Mrs S CLARK’S Pendevour Casanova of Wreckla

2nd Mr R & Mrs C MARETT’S Pajanticks Zidane

3rd Mrs M HAHN’S Veltrusy Archimedes

Res Mr R & Mrs C MARETT’S Ridley Javor

VHC Mrs D GRANT’S Oneva Boruvka at Grancek

Best Dog: Mrs S BROWN’S Cassius Pibaro (IMP)

Reserve Best Dog: Mr A & Mrs L KAPUSTINA’S Milenka’s Hector In Act Four [ATC AH00352CAN]

Best Puppy Dog: Mrs W TOBIJANSKI’S Janski Danski


Puppy Bitch

PB2007LQ

1st Mrs W TOBIJANSKI’S Janski Danuska

2nd Mrs P PIGGOTT’S Alaska Daybreak (IMP)

3rd Mr M & Mrs J JONES’ Talyot Elizabeth

Res Mrs V PHELPS’ Rossau Poetry at Kaizmead

VHC Mrs D LEWIS’ Rossau Poem

Junior Bitch

JB2007LQ

1st Mrs J WITHERS’ Pajantick Most Haunted

2nd Mrs P & Miss B BURNETT’S Woodstrode Elba of Kohima

Novice Bitch

NB2007LQ

1st Mrs V PHELPS’ Rossau Poetry at Kaizmead

2nd Mrs D GRANT’S Rossau Fancy Free at Grancek

Post Graduate Bitch

PGB2007LQ

1st Mrs S BROWN’S Lastarean Kama

2nd Mrs N EVANS’ Grancek Enigma of Pendevour

3rd Mrs D GRANT’S Grancek Electra

Limit Bitch

LB2007LQ

1st Mrs BROWN’S Lastarean Afera

2nd Mrs M BOWERMAN’S Woodstrode Cesmina

Open Bitch

OB2007LQ02

1st Mrs W TOBIJANSKI’S Janski Celtic Ceska

2nd VERWAERDE & DECAIX’S V’La la Star Velours Des Petits Roy De Mae [ATC AH000041ITA]

3rd Mr R MARETT’S Gayteckels Highflyer

Res Mrs N EVANS’ Dancing Diva of Pendevour

VHC Mrs L RICHARDSON’S Amore Amore Talyot

Veteran Bitch

VB2007LQ

1st Mrs P PIGGOTT’S Cassencarrie Czechout of Veltrusy

2nd Mrs P BURNETT’S Ridley Jitka at Woodstrode

3rd Mr R & Mrs C MARETT’S Malsville Lincoln Ridley

Res Mrs C MARETT’S Ridley Gadabout with Gayteckels

Best Bitch: Mrs W TOBIJANSKI’S Janski Celtic Ceska

Reserve Best Bitch: VERWAERDE & DECAIX’S V’La la Star Velours Des Petits Roy De Mae [ATC AH000041ITA]

Best Puppy Bitch: Mrs W TOBIJANSKI’S Janski Danuska


Best in Show: Mrs W TOBIJANSKI’S Janski Celtic Ceska

Reserve Best in Show: Mrs S BROWN’S Cassius Pibaro (IMP)

Best Opposite Sex in Show: Mrs S BROWN’S Cassius Pibaro (IMP)

BIS2007LQ

Best Puppy in Show: Mrs W TOBIJANSKI’S Janski Danuska

Best Junior in Show: Mrs J WITHERS’ Pajantick Most Haunted

Best Novice in Show: Mrs V PHELPS’ Rossau Poetry at Kaizmead

Best Post Graduate in Show: Mrs L LOWNDES’ Lastarean Darebak

Best Veteran in Show: Mrs S CLARK’S Pendevour Casanova of Wreckla

 

Horak Stakes

1st Mrs BROWN’S Lastarean Kama

2nd Mrs S BROWN’S Lastarean Afera

3rd Mrs P PIGGOTT’S Alaska Daybreak (IMP)

Res Mrs S CLARK’S Pendevour Casanova of Wreckla

VHC Mr R MARETT’S Gayteckels Highflyer

Progeny

1st Mrs S BROWN’S Lastarean Dufek ShCM

2nd Mrs D GRANT’S Oneva Boruvka at Grancek

Brace

1st McLELLAND-ILLSTON’S

2nd GRANT’S

 

Junior Handling – Judge Mr S Fewings

6-11yrs

1st Margaritta Kapustina

12-16yrs

1st Jennifer Tobijanski

 Posted by at 8:10 pm